Pożar na Kukułek

Dzikie wysypisko

Coraz więcej nowych zgłoszeń napływa do naszej redakcji. Zajmujemy się rzeczami błahymi, jak na przykład zniszczone znaki drogowe czy uszkodzone studzienki kanalizacyjne, a także poważniejszymi sprawami jak zdewastowane wiaty tramwajowe, niebezpieczne skrzyżowania czy dzikie wysypiska śmieci. Nasza strona naprawiamsosnowiec.pl zgłasza odpowiednim służbom problemy sygnalizowane przez mieszkańców. Niestety nie zawsze są one skutecznie rozwiązywane.

Otrzymaliśmy od pana Arkadiusza zgłoszenie dzikiego wysypiska przy ul. Klimontowskiej ( strona zgłoszenia).

Jak się okazało, jest to najprawdopodobniej teren prywatny dewelopera, na którym składowano śmieci, odpady z budowy, gruz. W bliskim sąsiedztwie znajdują się nowo wybudowane apartamentowce i domki jednorodzinne. Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do Urzędu Miasta o interwencję w tej sprawie.

W poniedziałek 27 października teren wysypiska zajął się ogniem. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która ugasiła płomienie.

Straż Miejska uznała sprawę zanieczyszczonej działki za zamkniętą.

Wydaje nam się, że nie masz odpowiedniego dodatku w przeglądarce. Nie ma problemuKliknij by pobrać

Otrzymaliśmy jednak drogą elektroniczną zdjęcia pokazujące, że rzeczywistość wygląda inaczej. Odpady zostały częściowo zakopane, co możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Ponadto w innej części tego rozległego terenu wciąż znajdują się śmieci, którymi nikt się nie zajął.

Mimo naszych szczerych starań i prób sytuacja na tym terenie nie poprawiła się. Mamy jednak nadzieję, że sprawa będzie jeszcze w kręgu zainteresowania władz i ten problem zostanie rozwiązany.

Dzikie wysypiska śmieci czy zanieczyszczone działki nie tylko szpecą krajobraz i powodują degradację środowiska, ale także są rzeczywistym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Nie bądźmy obojętni na otaczającą nas przestrzeń.