Dojazd do przedszkola w Klimontowie

Dojazd do przedszkola w Klimontowie

Jak wszyscy wiemy nasza strona zajmuje się zbieraniem zgłoszeń naprawy różnego rodzaju uszkodzeń i zniszczeń na terenie miasta Sosnowiec. Otrzymujemy również takie zgłoszenia, które nie da się rozwiązać za pomocą jednego telefonu do odpowiednich służb. Ale nawet jeden telefon lub e-mail może już być sygnałem do zainteresowania się tematem przez odpowiednie osoby.

Pani Bożena zwróciła nam uwagę na kiepski dojazd do przedszkola nr. 53 w Klimontowie. Jest on wąski, a pod samą bramą jest bardzo mało miejsca aby zawrócić samochodem. Stwarza to niebezpieczeństwo dla rodziców z dziećmi odprowadzającymi lub odbierającymi pociechy z przedszkola. A w pobliżu nie ma miejsca aby zaparkować auto.

Jest jeszcze druga sprawa, a konkretnie dojście do przedszkola. To szutrowa droga między blokami, która gdy spada deszcze rozmięka i tworzy się błoto.

Problem ten trwa już wiele lat, a podobnych spraw jest wiele. Aby go rozwiązać należy napisać petycję do Urzędu Miasta lub Spółdzielni Mieszkaniowej, w zależności do kogo należy grunt. Pismo powinno być poparte podpisami mieszkańców lub zainteresowanych, że istnieje potrzeba, np. na chodnik lub poszerzenie drogi oraz musi być oczywiście podany powód. Sprawa powinna zostać rozpatrzona pozytywnie i zrealizowana kiedy znajdą się na nią pieniądze w budżecie.

Naszym zadaniem jest przypominać o takich sprawach. Nikt z nas nie chce aby doszło do wypadku albo tragedii. Zatem wysyłajcie do nas zgłoszenia i zdjęcia, a my postaramy się aby te problemy nie zostały zapomniane ani zamiecione pod dywan.